Hírek
2024. Február 29. 13:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vitályos Eszter: Magyarország 2030-ra tartozzon a világ 25 leginnovatívabb országa közé!

A kormány célja, hogy Magyarország 2030-ra Európa 10 és a világ 25 leginnovatívabb országa közé tartozzon, legyen egyeteme a világ top 100-as mezőnyében, továbbá, hogy legalább három egyeteme tartozzon az Európai Unióban a 100 legjobb közé - mondta csütörtökön, Pilisvörösváron a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára.
Vitályos Eszter a Saint-Gobain Hungary Kft.-nél tartott sajtótájékoztatón - melyen bejelentették, hogy a vállalat csatlakozik a Tanítsunk Magyarországért Programhoz - arról beszélt, a tárca egyik alapvető célja, hogy a családban nevelkedő, a közoktatásban, majd a felsőoktatásban tanuló fiatalokból egy nap önálló, és a szűkebb és tágabb közösség javát szolgáló felnőttek lehessenek.
Az államtitkár, aki egyben a térség fideszes országgyűlési képviselője, azt mondta, azért is hiánypótló ez a program, mert abban az általános iskolás diákokat a felsőoktatásban tanuló egyetemistákkal kapcsolják össze. A diákok összekapcsolása a hagyományos tanár-diák viszonynál bizalmasabb kapcsolatot eredményezhet a mentor és mentorált között - fűzte hozzá Vitályos Eszter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 07. 07:18, péntek | Belföld
Hatsávossá bővül az M1-es autópálya Győrig
Megkezdődik az M1-es autópálya hatsávosra bővítése Budapest és Győr között 2025 augusztusában.
2025. Február 07. 07:15, péntek | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest győzött, a város érdeke felülírta az ingatlanpanamát
A kormány végre meghátrált, amit már évekkel ezelőtt kellett volna, azt csütörtökön elismerték: mini-Dubaj helyett győzött Budapest érdeke -
2025. Február 07. 07:14, péntek | Belföld
Felhős, de száraz, hideg idő várható a hétvégén
Csendes, jellemzően felhős-borult, de száraz, hideg idő várható a hétvégén - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. Február 07. 07:13, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint a 13. havi nyugdíjat folyamatos támadások érik a Brüsszel markában lévő ellenzék részéről
A 13. havi nyugdíj a jövőben is a magyar nyugellátás fontos része lesz, és a magyar kormány továbbra is elkötelezett amellett, hogy növelje a nyugdíjak vásárlóerejét, megvédje a nyugdíjasokat -