Városlista
2025. december 15, hétfő - Valér

Hírek

2012. Április 05. 13:13, csütörtök | Helyi
Forrás: VMRFK

Vitát követően gyulladt ki egy devecseri ház

Vitát követően gyulladt ki egy devecseri ház

Egy baráti társaság gyűlt össze Devecserben, de a beszélgetést egy eddig ismeretlen okból kialakult tűz szakította félbe. Személyi sérülés nem történt.

Tegnapelőtt este egy devecseri lakóház egyik szobájában tűz ütött ki. A kiérkező tűzoltók a tüzet megfékezték, idő közben a rendőrség is a helyszínre érkezett.

Az adatgyűjtés során megállapítást nyert, hogy a család és néhány ismerősük az este folyamán a ház mögötti, különálló melléképületben tartózkodott, amikor a házigazda szóváltásba keveredett fiának egyik barátjával. Az ismerőst a vita miatt hazaküldte, aki a helyszínt ingerülten elhagyta. A jelenlévők ezt követően zajra lettek figyelmesek, s a melléképületből kitekintve észlelték a házból szivárgó füstöt.

A helyszíni adatok alapján, valamint a korábbi vitára tekintettel az idegenkezűséget nem lehetett egyértelműen kizárni, az Ajkai Rendőrkapitányságon rongálás bűntettének gyanúja miatt eljárás indult. Ennek keretében nagy erőkkel indult meg a nyomozás, az ajkai rendőrök rövid időn belül elfogták a vita hevében helyszínről távozó fiatalkorút. Előállítását követően – a helyszíni adatgyűjtés és a tanúkihallgatások alapján – gyanúsítottként hallgatták ki.

Az elkövető a cselekményt elismerte. Vallomása során elmondta, hogy idegességében a kapuban cigarettára gyújtott, majd a félig elszívott szálat a nyitott ablakon a házba dobta. Ezt követően a helyszínről távozott.

A nyomozás további szakaszában a rendőrség szakértők bevonásával vizsgálja, hogy a cselekmény során súlyosabb bűncselekmény, közveszélyokozás megvalósult-e.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.

2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben

Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.

2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld

MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől