Hírek
2012. Február 15. 03:44, szerda |
Helyi sport
Forrás: Saját forrás
21 érmet szereztek a Centrum SE birkózói

Szombaton került megrendezésre a Gurics Kupa szabadfogású birkózóverseny Dunaújvárosban. A hat korosztály számára kiírt versennyel megkezdődött a CENTRUM SE birkózóinál is a bajnoki évad.
A verseny megnyitóján Mátyás Gábor, a Dunaferr SE szakmai igazgatója méltatta a verseny névadóját, Gurics Györgyöt. Elmondta, hogy a Dunaújvárosi csapat egykori mesteredzője olimpiai bronzérmesként és világbajnok birkózóként örökre bevéste nevét a birkózósport nagykönyvébe.
A veszprémi különítmény betegség miatt csak 16 fővel tudott benevezni a Gurics Kupára, de nem panaszkodhatott a Janku Ferenc – Túri Péter edzőpáros, hiszen remekül sikerült csapatuk számára az évadnyitó verseny!
Tíz arany, három ezüst és három bronzérmet szerzett a CENTRUM SE birkózószakosztálya, amellyel az összesítettben is az élen végeztek. A főmérkőzéseket követően Gála-meccseket vívott öt Veszprémi versenyző, amelyeken egy első, két második és két harmadik helyezést szereztek.
A mérkőzéseken nyújtott teljesítményen, és az eredményeken is látszik, hogy az idei alapozásunk nagyon jól sikerült! A srácok állóképessége és ereje sokat javult, bízunk benne, hogy a formába hozási időszak alatti technikai edzésekkel feltehetjük az „i”-re a pontot, és sikeresen vesszük az OB futamokat is, elmenetelve egészen a döntőig! – mondta el Túri Péter.
Az egyéni eredmények:
Aranyérem:
- Varga Márton
- Nagy Gergő
- Ihász Dávid
- Minyó Bence
- Krebsz Martin
- Shvarcinger Zsolt
- Biró Barna
- Horváth Benjamin
- Krebsz Botond
- Krebsz Kolos
Ezüstérem:
- Zalavári Bálint
- Balta Milán
- Hungler Félix
Bronzérem:
- Soós Gergely
- Szabó Áron
- Jákói Márk
A nézők számára is élvezetes verseny jó hangulatú, parázs küzdelmekkel teli volt. A rutinos versenyzők eredménye mellett nagy örömmel nyugtáztuk, hogy Varga Márton, Soós Gergely és Zalavári Bálint újoncként remekül helytállt, és érmet szerezett! – zárta szavait az edző.
Bajnok szeretnél lenni Te is?
A Centrum SE Birkózó Szakosztálya nyílt edzéseket tart minden hétfőn és szerdán 16.30-tól a Közgazdasági szakközépiskola tornatermében! (8200 Veszprém, Csap u. 9.)
A szakképzett edzők nagy szeretettel várnak minden fiút és lányt, akik részt kívánnak venni a bajnoki érmek gyűjtésében!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 04. 07:56, hétfő | Életmód
A Full Moon nyitja a Balatoni Filmzene Fesztivált Balatonalmádiban augusztusban
Harmadszor rendezik meg a Balatoni Filmzene Fesztivált Balatonalmádiban a Kerényi Imre Kult Magtárban augusztus 7-9. között – közölték a szervezők az MTI-vel; a koncertek sorát a Full Moon együttes nyitja.
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Kék hírek
Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon
Életveszélyt okozó késelés miatt vettek őrizetbe egy izraeli férfit az Ozora Fesztiválon - tudatta a rendőrség vasárnap a honlapján.
2025. Augusztus 04. 07:54, hétfő | Belföld
Zömében napos és egyre melegebb idő várható a héten
A hét elején még több helyen lehet felhős az idő, később aztán napos és egyre melegebb időre számíthatunk - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.